انتخابات ریاست دانشگاه غرجستان

انتخابات ریاست دانشگاه غرجستان

دانشگاه غرجستان در سال 1389 ه.ش با ابتکار جمعی از تحصیل‌ کردگان کشور تأسیس گردید و با دو شعار “تحصیلات عالی برای همه” و “غرجستان تحول علمی در افغانستان” در چندین رشته شروع به فعالیت نمود. این نهاد، با یک دهه فعالیت مستمر، تا حالا دستاوردهای زیادی داشته که از آن جمله می توان به برگزاری ۸ دوره ی فارغ التحصیلی موفق، اشاره نمود. در ساختار تشکیلاتی این نهاد علمی، هیئت موسسان و شورای علمی دانشگاه دو رکن بسیار مهم و تعیین کننده هستند و بسیاری از تصمیم ها و سیاست های کلان دانشگاه را اتخاذ می کنند. مطابق با اساسنامه دانشگاه، ریاست دانشگاه، معاونت علمی – تدریسی و معاونت اداری – مالی در هیئت موسسان و معاونت امور محصلان و سایر بخش ها، در شورای علمی دانشگاه، در یک پروسه شفاف برای دوره سه ساله انتخاب می شوند. بر این اساس با ختم دوره کاری هیئت مدیره قبلی، روز پنجشنبه مورخ ۱۰ میزان ۱۳۹۹ جلسه هیئت موسسان دانشگاه با هدف انتخاب رئیس دانشگاه برگزار گردید.
این مراسم نخست با تلاوت چندی از آیات کلام‌الله مجید، توسط جناب استاد حسن‌علی فکور آغاز شد. در ادامه جناب آقای دکتر عبدالطیف نظری، ریاست محترم هیئت موسسان به ایراد سخن پرداختند. ایشان ضمن بیان فرصت‌ها و چالش‌های فراروی دانشگاه، خاطرنشان کردند که دانشگاه غرجستان در دورۀ سه ساله ریاست جناب آقای دکتر رحمانی، دستاوردهای مهمی داشته است که از جمله آن ها می توان به انسجام درونی، ایجاد همدلی، توسعه ساختارمندی و اعتبار یابی اشاره کرد و ادامه راه نیز به همت و تلاش جمعی نیاز مبرم دارد.
سپس ریاست محترم دانشگاه، جناب دکتر ناصرعلی رحمانی، در سه بخش زیر، گزارش مفصلی ارائه نمودند: الف) کارکرد و دستاوردهای سه ساله دانشگاه در گذشته،
ب)چالش ها و موانع فرا روی دانشگاه در وضعیت فعلی،
ج) پلان ها و طرح های کاری برای سه سال آینده.
وی ضمن اظهار سپاس از اطمینان و اعتماد اعضای موسس در سه سال گذشته، خاطر نشان کردند که دانشگاه غرجستان در این سه سال اخیر، چالش های مهم آموزشی، اداری و مالی را پشت سر نهاده است و در مقابل، در عرصه های مختلف علمی، تدریسی، اداری و تحقیقاتی دستاوردهای ارزشمندی چون: راه‌اندازی انتشارات، راه‌اندازای سیستم سیسکو، کسب عضویت در چندین نهادهای ملی و بین‌المللی، راه‌اندازی کتابخانه مجهز، ایجاد سیستم آنلاین، اتوماسیون تغذیه و مکاتبات اداری، راه‌اندازی سیستم شفاف مالی و تولید چندین اثر علمی را داشته است و در ادامه نیز جهت دستیابی به چشم انداز و اهداف تعریف شده، فعالیت شبانه روزی و تلاش جمعی نیاز است. در این راستا طرح‌ها و برنامه‌های زیادی وجود دارد که همکاران علمی و اداری باید دست به دست هم داده، و برای تحقق آن تلاش نمایند.
در ادامه مراسم، جناب استاد محمدظاهر حلیمی معاونت محترم اداری – مالی گزارشی از وضعیت اداری و مالی دانشگاه ارائه نموده و تاکید کردند که دانشگاه غرجستان با حفظ ساختار خوبی که دارد، در آینده‌های نزدیک می‌تواند به یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور تبدیل گردد.
در اخیر تمام اعضای هیأت موسس ضمن اظهار قدردانی از کارنامۀ درخشان دکتر ناصرعلی رحمانی در سه سال ریاست ایشان، از وی خواستند که دورۀ بعدی را نیز عهده دار این مسئوليت باشند و طرح‌ها و پلان‌های شان را به فعلیت برساند. بدین ترتیب ایشان برای سه سال دیگر با اکثریت قاطع آراء آن هم به صورت علنی به عنوان رییس دانشگاه برگزیده شد.

[smartslider3 slider=”46″]

دیدگاهتان را بنویسید