نیلوفر سعادتی:

روز معلم روز بزرگداشت از عشق و ایثار است. تجلیل از کسانی‌که علم‌را جرعه جرعه در جان‌ها جاری می‌کنند. خود لحظه لحظه می‌سوزند و با دانش خویش، جامعه‌را می‌سازند و فردای با شکوه‌را نوید می‌دهند.

امروز، روز بزرگداشت از کسانی‌است که الف قدّشان، در راه تعلیم خوبی‌ها خمیده شده و روز پاسداشت عزیزانی‌است که در سنگر علم و دانش، سربازانی با اخلاص و دانشمند برای جامعه تربیت می‌کنند. روز یادکردن از گمنامان آشنا است؛ آنانی‌که دفتر خاطرات شان از عطر یادشان آکنده است.

سه شنبه16 میزان 1398 دانشجویان سمستر ششم دانشکده علوم سیاسی و روابط بین الملل، طی مراسمی، از روز معلم و این روز خجسته تجلیل کردند.

مراسم ابتداء با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط جناب آقای افشار نور افشانی شد و سپس جناب آقای احسان الله فرهمند قادری به نمایندگی از دانشجویان دانشکده علوم سیاسی و روابط بین الملل، صمیمانه ترین تبریکات خویش‌را به مناسبت روز معلم به تمام اساتید افغانستان و به ویژه به استادان دانشگاه غرجستان، عرض نمودند و افزودند:« روز معلم روز انبیاء است چون نقش معلم در جامعه نقش انبیاء است و معماران اصلی انسان سازی، فرهنگ سازی و جامعه سازی معلمین هستند.». در ادامه جناب داکتر رحمانی ریاست محترم دانشگاه غرجستان دعوت به سخنرانی شدند و ضمن اظهار قدردانی و تشکری بابت برگزاری بزرگداشت روز جهانی معلم توسط محصلان دانشکده، به جایگاه ومقام معلم از دیدگاه اسلام پرداختند و در نهایت  مراسم تجلیل از مقام معلم با قطع کیک خاتمه یافت.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *