معرفی اجمالی:

دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه غرجستان، همزمان با تاسیس دانشگاه در سمستر اول سال ۱۳۸۹ شروع به کار نموده و دارای سه دیپارتمنت حقوق، علوم سیاسی و روابط بین الملل می‌باشد.

دانشکده مذکور به دلیل برخورداری از فضای آموزشی و تحقیقاتی مناسب و طیف وسیعی از اساتید و پژوهشگران برجسته به بزرگ‌ترین دانشکده این دانشگاه تبدیل گردیده که در این میان رشته حقوق از استقبال گسترده‌ی محصلان برخوردار است. در حال حاضر، صدها محصل مشغول فراگیری آموزش‌های حقوقی در این دانشکده بوده و این رشته تا کنون بیش از ۱۰۰۰ فاغ التحصیل داشته است.

بازار کار:

چشم انداز درخشان و فرصت‌های شغلی فراوان، محصلان را جذب این رشته می‌نماید. مانند: جذب در بدنه دولت، وزارت عدلیه، سارنوالی، اداره عالی کنترول و تفتیش، کمسیون مستقل حقوق بشر، کمسیون‌های مستقل انتخاباتی، قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در موسسات خصوصی، بانک‌ها، شرکت‌های تجارتی، وزارت‌خانه‌ها و استخدام در مراکز بین المللی که فعالیت‌ حقوقی می کنند.

دست‌آورد:

کسب مقام اول محکمه تمثیلی محو خشونت علیه زنان

این برنامه توسط موسسه حقوق بشر و محو خشونت علیه زنان به همکاری مالی موسسه جامعه باز در سطح دانشگاه‌های ملی کشور برگزار گردیده بود. گروه محکمه تمثیلی دانشگاه غرجستان که متشکل از رخسار وردک، شکریه خلیق، بشرا غژدی‌وال، حریره محمدی و یلدا نبی زاده، دانشجویان حقوق دانشگاه غرجستان بودند در این مسابقه مقام اول را کسب نمودند.